نکات مهم در ارسال ایمیل HTML

6 سال و 10 ماه پیش

همون طور که میدونید که یکی از نیازهای مهم اکثر وبسایت ها ، ارسال ایمیل های روزانه به کاربراست. این ایمیل ها ممکنه با اهداف متفاوتی ارسال بشه. مثلا برای تایید عضویت ، بازیابی رمز عبور ، ارسال خبرنامه ، ارسال یادآور ( reminder ) برای کاربران و در بسیاری از موارد ایمیل های تبلیغاتی.

شما به عنوان برنامه نویس و یا وبمستر ، ممکنه بخواید این ایمیل ها رو از سرور شخصی خودتون ارسال کنید و یا به خاطر بعضی دلایل ( مثلا محدودیت هاست در ارسال ایمیل یا ترس از اسپم شناخته شدن اکانت های ایمیل دامنه تون ) از اکانت های میل سرویس هایی مثل جی میل یا یاهو استفاده کنید. در هر دو صورت مسئله ای که وجود داره اینه که ارسال ایمیل با ساختار اچ تی ام ال بر ایمیل های ساده ( اصطلاحا plain text ) ترجیح داره. چون شما می تونید بدون محدودیت به بدنه پیغامتون استایل بدید و قطعا این باعث میشه که مخاطبتون که همون دریافت کننده ایمیل باشه بیشتر تحت تاثیر قرار بگیره.

خوب حالا که تصمیم دارید ایمیل هاتون رو به صورت HTML ارسال کنید ، مهم ترین مساله ای که باید بهش توجه کنید اینه که کاربران شما به طور قطع و یقین از سرویس های ایمیل متفاوتی استفاده می کنن ، پس برای ارسال ایمیل باید اون ها رو در نظر بگیرید چرا که در ارسال ایمیل های اچ تی ام ال همیشه دو تهدید بزرگ و کلی وجود داره :

  • اسپم شناخته شدن ایمیل و رفتن ایمیل به فولدر اسپم کاربر ( تکرار این روند ممکنه حتی منجر به اسپمر شناخته شدن اکانت ایمیلتون بشه )
  • عدم سازگاری استایل های بدنه ایمیل شما با میل سرویس های مختلف و پردازش غلط اون ها و در نتیجه نمایش نامناسب و غیرصحیح ایمیل ارسالی شما به کاربر

خوب اگه اکثر مخاطبان و کاربرای شما در ایران هستند ( که غالبا هم همین طوره ) ، میتونید تمرکز خودتون رو روی این دو سرویس قرار بدید :

  • یاهو میل ( Yahoo Mail )
  • جی میل ( Gmail )

به این معنا که وقتی بدنه ایمیلتون رو تهیه کردید ، باید به صورت ویژه اون رو برای این دو میزبان تست کنید و قبل از ارسال اون ایمیل به صورت کلان ، اول از سازگاریش با این میل سرویس ها مطمئن بشید...(ادامه)


18063 نظر

نقطه صفرم

7 سال و 2 ماه پیش

اساسا دنیای برنامه نویسی دنیای خسته کننده و یکنواختی است که البته جذابیت های خاص خودش را دارد. طبیعی است که انسان ها وقتی به موفقیت می رسند ، خوشحال می شوند. خواه این موفقیت در مسائل سرنوشت ساز زندگیشان باشد و خواه مسائل کوچک و جزیی روزمره . انسان ها موجودات عجولی هستند. کم و بیش فاقد آینده نگری. وقتی مشغول به انجام کاری می شوند ، دوست دارند که نتیجه زحماتشان را زودتر ببینند و اگر در حین انجام کار روزنه هایی از موفقیت را ببینند ، انرژیشان دوچندان می شود و با روحیه ای قوی تر کار را دنبال می کنند ، اما برعکس اگر شاهد موفقیت های مقطعی در انجام کارشان نباشند ، خیلی زود مایوس شده و در بسیاری موارد با ادامه کار خداحافظی می کنند.

همان طور که گفتم دنیای برنامه نویسی خسته کننده و یکنواخت است ولی در نوع خود بسیار جذاب . برنامه نویسی خسته کننده است چون شما رو به یک کامپیوتر شخصی محدود می کند. اگر شما یک برنامه نویس باشید ، باید ساعت ها و روزها و بعضا ماه ها جهت انجام یک پروژه نگاهتان خیره به صفحه نمایش لپ تاپتان باشد و انگشتانتان ناگزیر است همراه آن مدام بر روی صفحه کلیدتان حرکت کند. خوب اگر این کار جذابیت نداشته باشد ، بدون شک غیرقابل تحمل خواهد بود . قبول ندارید؟ پس باید با خانواده یک برنامه نویس در این باره صحب کنید ! معمولا آن ها که فقط بعضی اوقات نظاره گر این صحنه هستند صبرشان به سر می آید چه برسد به خود برنامه نویس!

اما برنامه نویسی جذابیت ویژه ای دارد که این لحظات کسل کننده تکراری را جبران می کند. برنامه نویسی موفقیت های لحظه ای را به صورت ویژه ای برای شما فراهم می کند. یک برنامه نویس بارها و بارها دچار لحظات بحرانی می شود و در برنامه خود با خطا ( اصطلاحا bug ) مواجه می شود. معمولا در این مقاطع زمانی برای رفع این خطا ( debug ) انرژی زیادی از برنامه نویس گرفته می شود ، اگر این مرحله طولانی تر شود اعصاب او به شدت تحلیل می رود و ناامیدی وجود او را فرا می گیرد ، اما ناگهان ...(ادامه)


16 نظر

بهینه سازی برای موتورهای جست و جو

7 سال و 2 ماه پیش
باید وبسایت ها را برای موتورهای جست و جو بهینه سازی کرد!

17 نظر