سرویس کوتاه کننده لینک یون

6 سال و 8 ماه پیش

این روزها عباراتی مثل "کوتاه کننده لینک" یا "URL Shortener" زیاد به گوش میخوره. شاید کمتر کاربر حرفه ای اینترنت رو بشه این روزها پیدا کرد که با اینگونه سرویس ها آشنا نباشه ، سرویس هایی که به صورت خیلی خلاصه ، لینک های بلند و ناخوانای اینترنتی رو به لینک های خیلی کوتاه و جمع و جور تبدیل می کنن. اما علت محبوبیت این سرویس ها چیه ؟

شاید یکی از مهترین عوامل محبوبیت سرویس های کوتاه کننده لینک ، گسترش استفاده از شبکه اجتماعی توئیتر باشه . شبکه اجتماعی ای که کاربرهاش رو ملزم میکنه نوشته هاشون رو در 140 کاراکتر محدود کنن. خوب اگه کاربری تمایل داشت لینکی رو شیر کنه که مثلا 200 کاراکتر طولش باشه اونوقت تکلیف چیه ؟ این جاست که کوتاه کننده های لینک خودشون رو جلوه میدن. هر چند که امروزه دامنه استفاده از این گونه سرویس ها خیلی بیشتر از این ها توسعه پیدا کرده و نه تنها در شبکه های اجتماعی مختلف ، بلکه امروزه کاربران اینترنت در وبلاگ ها ، بدنه ایمیل هاشون ، در فروم ها و... ترجیح میدن از لینک های کوتاه شده استفاده کنن.

اما با وجود خیل عظیم کوتاه کننده های لینک که با یک سرچ ساده در اینترنت میشه خیلی هاشون رو شناسایی کرد ، چرا به سرویسی مثل یون احساس نیاز میشه ؟ در واقع سوال اصلی اینه که چه چیزی سرویس یون رو از سایر نمونه های مشابه متمایز میکنه ؟

کوتاه کننده لینک یون

در مورد سرویس های خارجی باید بگم که در این زمینه سرویس های بسیار قوی ای وجود دارند که امکانات خیلی خوبی رو به کاربرا ارائه میدن اما امکان دسترسی به بخش هایی از آن ها از داخل کشور وجود ندارد. این در حالی است که دسترسی به سرویس کوتاه کننده مربوط به شرکت گوگل به طور کلی از داخل کشور مسدود شده است.

اما می رسیم به سرویس های داخلی یا بهتره بگیم سرویس های فارسی . در این میان تعدادی از سرویس ها تبلیغاتی هستند ، به این معنا که هنگامی که بر روی لینک های کوتاه شده این سرویس ها کلیک می کنید ، برای مدت قابل توجهی شما را جهت نمایش تبلیغات متوقف می کنند ...(ادامه)


22 نظر

پروژه بهفود

7 سال و 2 ماه پیش

پروژه بهفود که در واقع هدفش معرفی رستوران ها و کافی شاپ های شهر اصفهان بود ، در شهریورماه سال 90 با کمک چندی از دوستان استارت خورد. در توضیح اینکه چرا تصمیم به پیاده سازی همچین ایده ای گرفتیم باید بگم آغاز این کار به وسیله ما ، پیرو رویکرد جدیدی بود که دنیای وب به خودش گرفته . رویکرد تخصصی شدن محتوا . در واقع دنیای وب با روندی پرشتاب در توسعه محتوا و افزایش تعداد وبسایت ها و ناشران مجازی مواجه شده که این موضوع باعث میشه دوره وب سایت هایی که به بحث ها و زمینه های مختلف و متعدد می پردازند و در هر زمینه ای مطلب می نگارند ، کم کم به پایان خودش نزدیک بشه ( البته در این زمینه استثناهایی هم وجود داره که موفقیت اونها نتیجه عوامل دیگه ایه ) . 
ما این پروژه رو استارت زدیم چون معتقد بودیم در این زمینه احساس خلا میشه . روزانه تعداد زیادی از مردم عزیز کشورمان برای گذراندن اوقات فراغت خود و بازیابی روحیه و نشاط از رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده می کنند. با توجه به تعداد زیاد واحدهای اغذیه در هر شهر و منطقه ای ، به وجود یک مرجع که به صورت کامل به معرفی این واحدها بپردازه احساس نیاز میشه . از طرف دیگه فضایی مناسب برای صاحبان این واحدها به وجود میاره تا به معرفی خودشون و محصولاتشون بپردازن ، در جایی که بالاترین ترافیک مخاطبانشون وجود داره . این موضوع میتونه به بهبود کیفیت خدمات این واحدها هم کمک کنه.

در پایین اسکرین شاتی از صفحه اصلی این وب سایت رو مشاهده می کنید :

برای اینکه نیاز کاربران به خوبی پاسخ داده بشه ، ما امکانات متعددی برای این وبسایت قرار دادیم . احتمالا اولین و مهم ترین قابلیتی که کاربران این سایت به اون نیاز دارند ، امکان جست و جو هست . ما 3 ماژول متفاوت برای جست و جوی سایت نوشتیم . ماژول اصلی جست و جو که جست و جوی پیشرفته سایت هست و با توجه به فاکتورهای مختلف و متعدد ، واحدها رو برای کاربر فیلتر و محدود میکنه ...(ادامه)


6 نظر

درباره بخش نمونه کارها

7 سال و 2 ماه پیش

در این بخش سعی دارم درباره بعضی از کارهام که تا به حال انجام دادم و یا در حال انجامشون هستم ، بنویسم. درباره ماهیت پروژه ، اینکه با چه اهدافی انجام شده و توضیحاتی درباره پروسه انجام این پروژه ها خواهم نوشت. در میان این توضیحات ، ذکر بعضی از نکات فنی و برنامه نویسی هم خالی از لطف نخواهد بود . سعی می کنم به نکاتی از این دست هم بپردازم.  

البته یه محدودیتی در این زمینه وجود داره و اون هم اینه که مجبورم بیشتر به پروژه هایی بپردازم که حالت شخصی دارند و برای سایرین انجام نشده اند. یعنی پروژه هایی که با تعدادی از دوستان و برای شخص خودمان پیاده سازی نموده ایم. چرا که طبیعی است که شرکت های تجاری تمایل نداشته باشند جزئیات و روند اجرای کارشان به صورت عمومی منتشر شود. در صورت امکان ، صرفا اشاره مختصری به اینگونه کارها خواهد شد.

بدرود ،
علی وب


4 نظر