پروژه بهفود

7 سال و 1 ماه پیش

پروژه بهفود که در واقع هدفش معرفی رستوران ها و کافی شاپ های شهر اصفهان بود ، در شهریورماه سال 90 با کمک چندی از دوستان استارت خورد. در توضیح اینکه چرا تصمیم به پیاده سازی همچین ایده ای گرفتیم باید بگم آغاز این کار به وسیله ما ، پیرو رویکرد جدیدی بود که دنیای وب به خودش گرفته . رویکرد تخصصی شدن محتوا . در واقع دنیای وب با روندی پرشتاب در توسعه محتوا و افزایش تعداد وبسایت ها و ناشران مجازی مواجه شده که این موضوع باعث میشه دوره وب سایت هایی که به بحث ها و زمینه های مختلف و متعدد می پردازند و در هر زمینه ای مطلب می نگارند ، کم کم به پایان خودش نزدیک بشه ( البته در این زمینه استثناهایی هم وجود داره که موفقیت اونها نتیجه عوامل دیگه ایه ) . 
ما این پروژه رو استارت زدیم چون معتقد بودیم در این زمینه احساس خلا میشه . روزانه تعداد زیادی از مردم عزیز کشورمان برای گذراندن اوقات فراغت خود و بازیابی روحیه و نشاط از رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده می کنند. با توجه به تعداد زیاد واحدهای اغذیه در هر شهر و منطقه ای ، به وجود یک مرجع که به صورت کامل به معرفی این واحدها بپردازه احساس نیاز میشه . از طرف دیگه فضایی مناسب برای صاحبان این واحدها به وجود میاره تا به معرفی خودشون و محصولاتشون بپردازن ، در جایی که بالاترین ترافیک مخاطبانشون وجود داره . این موضوع میتونه به بهبود کیفیت خدمات این واحدها هم کمک کنه.

در پایین اسکرین شاتی از صفحه اصلی این وب سایت رو مشاهده می کنید :

برای اینکه نیاز کاربران به خوبی پاسخ داده بشه ، ما امکانات متعددی برای این وبسایت قرار دادیم . احتمالا اولین و مهم ترین قابلیتی که کاربران این سایت به اون نیاز دارند ، امکان جست و جو هست . ما 3 ماژول متفاوت برای جست و جوی سایت نوشتیم . ماژول اصلی جست و جو که جست و جوی پیشرفته سایت هست و با توجه به فاکتورهای مختلف و متعدد ، واحدها رو برای کاربر فیلتر و محدود میکنه . ماژول جست و جوی سریع که در سربرگ سایت قرار داره و همزمان با تایپ کردن نام واحد به وسیله کاربر ، suggestion ارائه میکنه . و ماژول جست و جو روی نقشه که به کاربرا کمک میکنه که با یک دید بهتر ، واحد مورد نظر خودشون رو پیدا کنن .

از امکانات دیگه ای که ما برای سایت قرار دادیم ، سیستم امتیازدهی و نظردهی به واحدها بود که میتونه تاثیر بسزایی در بهبود انتخاب کاربرا داشته باشه.
همچنین ما ماژولی به نام facefood نوشتیم که به کاربرا این امکان رو میده که در یک فضای تخصصی ، به بحث و تبادل نظر در مورد واحدهای مختلف و تجربیاتی که از هر کدوم داشتن ، بپردازن . برای این قسمت امکانات روز شبکه های اجتماعی مثل کامنت گذاری ، لایک و دیسلایک ، notify کردن کاربرا هنگام ارسال کامنت به وسیله دیگران و... رو هم قرار دادیم.

در پروژه بهفود ، بخش فنی کار شامل برنامه نویسی ، طراحی و گرافیک و فرآیند بهینه سازی سایت با من بود که البته در بخش طراحی و ارائه طرح و قالب کار ، سایر دوستان نیز حضور فعالانه داشتند.

در پایان آدرس سایت و زبان ها و تکنولوژی های مورد استفاده در پیاده سازی این پروژه را مشاهده می کنید .

آدرس سایت : http://www.behfood.com
زبان ها و تکنولوژی های استفاده شده : PHP5 , MYSQL , javascript , jquery , ajax , HTML , CSS3 , XML , JSON

بی صبرانه منتظر نقطه نظرات شما در بخش کامنت ها هستم ،
بدرود ،
علی وب


پروژهنمونه کاروب سایتبرنامه نویسیگرافیکطراحی

6 نظر